• Po pierwsze dokładne oględziny auta przed odbiorem

 

Nigdy nie ufaj słowu wypożyczającego auto. Najważniejszy jest protokół i takowy zawsze musicie sporządzić przed odbiorem samochodu. Po pierwsze nie interesuję Was liberalne podejście wynajmującego samochód. Zaznaczcie wszystkie uszkodzenia pojazdu zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Sprawdźcie czy samochód ma działające radio, lusterka mechaniczne czy też otwieranie szyb i szyberdachu. Rozsądni upewnią się także, że gaśnica, apteczka oraz trójkąt ostrzegawczy jest na swoim miejscu i jest w pełni funkcjonalny.

 

 

  • Co daję ci ubezpieczenie?

A no tak , podstawowe ubezpieczenie może w pełni nieporywać wszystkich strat związanych z niewłaściwym lub teżnieostrożnym użytkowaniem samochodu czy też kolizji’uszczerbku wartości auta. Co się za tym kryje? Mianowicie w pakiecie klient otrzymuję ubezpieczenie AC, OC oraz TP/TW natomiast może się zdarzyć iż może być dopisek w umowie o wkładzie własnym wypożyczającego auto. Wiele wypożyczalni samochodów dostawczych i osobowych w Poznaniu ma ten tajemniczy aspekt w swoich umowach. Oznacza to to, że do pewnej niewielkiej kwoty ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów naprawy. W rzeczywistości chodzi tu o drobne porysowanie lakieru, uszkodzenie lampy czy też lusterka (urwanie go). Wówczas klient pokrywa tą kwotę. Zdziwieni? Oczywiście, że tak dlatego proponujemy wam zapytać się wprost obsługę klienta i upewnić się, że tego rodzaju zapis nie znajduję się w waszej umowie. Masz pytania: Skontaktuj się z wypożyczalnią samochodów Poznań MyCar pod numerem telefonu: 515 515 567, a my wyjaśnimy ci profesjonalnie na czym to polega.

  • Ubezpiecz się jako klient.

W praktyce oznacza to wyrażne i dokładne czytanie umowy jak i pozostawienie sobie kopii zwortu samochodu i jego protokołu. Można również wykonać zapobiegawczo zdjęcia zdanego auta (przecież każdy nawet średniej klasy smartfon wystarczy nam do tak prostego ruchu).